Mados dizainerė Bonnie Cashin – nauja mados dizainerio knyga Bonnie Cashin

vaizdas

Courtesy of Stephanie Lake

Bonnie Cashin buvo vienas iš Amerikos novatoriškų dizainerių, plačiai priskirtas Niujorko buvimui vadovaujant mados industriją dominuojančiose Europos šalyse, kai 1930-aisiais jis sprogo į “Harper’s Bazaar” puslapius. Scholar Stephanie Lake, naujosios biografijos autorius Bonnie Cashin, Chic yra tas, kur jį randa (Rizzoli) ir artimas dizainerio draugas, prisimena savo nepaklususią dvasią.

Harpero BAZAAR: kaip Bonnie pradėjo savo mados pasaulį?

Stephanie ežeras: Prieš ji dirbo madingai, Bonnie sukūrė kostiumus “Roxy” teatre 1930-aisiais. Tai buvo didžiulis darbas. Ji užmuštų tūkstančius kostiumų šokėjams, kurie varžėsi su “Rockettes”, tačiau ji tikrai norėjo dirbti madingai. Taigi ji paėmė klausimą į savo rankas ir sukūrė pasirodymą “Roxy”, kur scenoje buvo gyvenimo dydis Harperio turgus skleisti, žurnalas atgyja. Ir atrodo, kad visi šokėjai atsitraukia nuo drabužių puslapių savo dizaino – tikro gyvenimo drabužių, o ne drabužių. Tai buvo iš esmės partizaninis mados šou, 1937 m. “Roxy” buvo aukšto lygio teatras, ir nieko daugiau neblogo.

Karmelio sniegas [Turgus‘s naujai įskaitomas redaktorius vyriausiasis] išgirdo apie šou ir atėjo tai pamatyti, ir ji nedelsdama nusprendė, kad Bonnie turėtų būti mados dizaineris. Bonnie neturėjo patirties ar įgaliojimų, bet Sniegas susipažino su Louis Adleriu, kuris buvo didžiulė mados jėga ir turėjo labai prestižinę suknelę ir kailio liniją. Sniegas paėmė Cashin savo biure ir sakė: “Štai jūsų naujas dizaineris.” Ji staiga buvo atsakinga už pasirengimo dėvėti kūrimą, ir ji visiškai nežinojo, ką ji daro. Ji bandė pritaikyti dalykus iš scenos į sportinę aprangą; modelio kūrėjai manė, kad jos dizainas yra neįmanomas, tačiau ji turėjo savo motiną iš jos pusės, kuri atliktų pavyzdžius, kad įrodytų, jog gali būti padaryta tai, ką Bonnie norėjo.

Sniego patvirtinimas iškovojo Bonnie geriausią mados darbą. Galite jį sumažinti, iš esmės. Tai grįžta į tai, kaip svarbu Turgus yra ir ką ji reiškia. Žurnale buvo dėkingi už šiuolaikiškumą ir pokyčius, kurie per tą laiką vyko visose meno srityse.

vaizdas

Courtesy of Stephanie Lake

HB: kaip jūs priartėjote prie Bonnie?

SL: Aš pirmą kartą susitiko su Bonnie, kai buvau baigusiąją mokyklą. Ji buvo jėga, kuri tiesiog įsitraukė į kiekvieną savo gyvenimo momentą. Jos stebuklingumo jausmas buvo beribis ir užkrečiamas. Ji privertė mane interpretuoti pasaulį visiškai nauju būdu.

Sukūrusi savo biografiją, aš visiškai nepakankamai įvertino tai, kas norėtų suspausti savo istoriją į šiuos 300 puslapių. Ji turėjo du butus U. N. Plaza, ir turiu abiejų turinį. Bonnie išlaikė asmeninį dizaino archyvą, todėl aš palaikiau ne mažiau kaip privatus muziejus, ir aš darau viską, ką galiu pasidalinti, ir gausiu nusipelno pripažinimo visko, ką ji padarė. Tai ne tik įspūdingas dizainas, bet ir įrašas apie tai, kaip ji dirbo. Aš turiu visus šituos mažus popieriaus lapus – ji parašytų šiek tiek pastabų sau, sugalvojo spalvos pavadinimą, kurią norėjo naudoti, kol spalva netgi egzistavo.

HB: kada Bonnie drabužiai pirmiausia pasirodė “Harper’s Bazaar”?

SL: Jos dizainai pasirodė dar 1937 m. Pavasarį, tačiau 1940 m. Žurnalas padarė pirmąjį klausimą, kuris neapėmė rūbų iš Paryžiaus dėl karo. Yra redaktoriaus pastaba, kurioje teigiama: “Pristatome 7th Avenue dizainerius”, ir Bonnie buvo pirmasis fotografuotas ir pirmasis minėtas, kuris yra neįtikėtinas momentas. Tai buvo pagrindinis mados taškas, iškart po Diana Vreeland įvedimo [kaip mados redaktorius Harperio turgus] Karmelio sniegas, be abejo, buvo fantastinis talentų skautas. Tai buvo neįtikėtinai įdomus amerikietiško dizaino ir amerikietiškos sportinės aprangos laikas, o mados industrija atvėrė ir persikėlė iš Paryžiaus. Žurnalai buvo ne vien tik Paryžiaus mados ir aukščiausiosios visuomenės. Buvo pakeista sargyba, o Bonnie buvo jos dalis.

vaizdas

Courtesy of Stephanie Lake

HB: kokie jos santykiai su Diana Vreeland??

SL: Aš turiu keletą Vreelando pastabų, parašytų beveik nesuprantamą scenarijų. Žinoma, Vreelandas buvo dar viena išmintinga, žinoma moteris. Manau, jie viena kitai pripažino tą pačią dvasią, tą patį drąsą, tą patį džiaugsmo jausmą ir nuoširdų nusivylimą. Jie buvo neįtikėtinai ryškūs ir stiprūs, todėl jie turėjo labai šiltą draugystę. Laiškai buvo nukreipti pirmyn ir atgal. Aš turiu vieną iš Vreelando, kuriame sakoma: “Pasaulis yra išdykęs iš odos ir, žinoma, tu visada buvo geriausias ir pirmasis”. Ji visada buvo labai pasirengusi suteikti Bonnie kreditą už tai, ką ji prisidėjo prie mados. Bonnie neturėjo tokios pačios dramos pranašystės apie Vreelandą, tačiau jų pagrindu manau, kad jie buvo labai panašūs. Tai tik jų perspektyvoje ir galimybės jaustis, taip pat kontroliuoti ir pasitikėti tuo, ką jie daro. Bonnie buvo neliečiama. Ji niekada neturėjo investuotojo. Ji niekada nebuvo darbuotojas. Ji niekada neturėjo licencijos. Ji neturėjo dizainerių padėjėjų. Ji buvo vienintelė jos kūrėjo kūrėja, ir ji perėjo visus tuos dešimtmečius, žvelgdama į 1930 m., O ne išeinant į pensiją iki 1980-ųjų vidurio. Ji dirbo nepriklausomai nuo savo studijų savo namuose. Tai beveik neįmanoma suprasti, kad tai galėtų padaryti, ypač šiandien.

HB: kokiais kitais būdais ji buvo pradininkė?

SL: Šimtmečio viduryje ji nusprendė, kad jos vardas bus ant visko, ką ji sukūrė nuo to momento – be investuotojų. Ji sukūrė savo nepriklausomą studiją ir padavė keletą akcijų savo motinai. Tai buvo visa kompanija. Niekas dar niekada nebuvo jo dalis. Tai taip įkvepia, kad vientisumą. “Women’s Wear Daily” apims tai, kaip ji struktūrizavo savo įmonę ir kaip ji buvo radikali. Visi jai buvo labai atsargūs ir būdavo tos pačios moters, nes ji nebuvo susituokusi, ji neturėjo vaikų, nevykdė visų konvencijų. Bet ji niekada nieko nesvarstė kovoje, ji tik pamatė galimybes.

vaizdas

Courtesy of Stephanie Lake

Bonnie Cashin: “Chic” yra tai, kur jį randa, Stephanie ežeras, dabar yra iš Rizzoli.

Loading...