Gyvenimas su adenomioze – kas yra adenomiozė ir kokie yra simptomai?

Sveiki atvykę į BAZAAR.com pirmąjį mėnesio periodą, kuriame per visas keturias savaites mes publikuojame istorijas, skirtas jūsų laikotarpiui. Mūsų tikslas yra pasinerti į tai, kas iš tiesų vyksta moteriško ciklo metu. Flo Living steigėjo Alisa Vitti pagalba išmokysime, kaip jūs galite panaudoti hormonus kaip sėkmės, galios ir globalių pokyčių kelią..


Mano telefonas pagaliau skambėjo. Tai buvo skambutis, kurio manęs ilgai laukdavosi: transvaginalinės ultragarso, kurį praėjus kelioms dienoms anksčiau, rezultatai. “Taigi, hmph, kaip tai galiu pasakyti?” Mano pirminės sveikatos priežiūros gydytojas atvažiavo ir paėmė nėštumą. Mano skrandis nukrito. Tai yra, as maniau. Aš mirštu. Aš turiu vėžį.

Iš pradžių aš važiuodavau pas gydytoją praėjus kelioms savaitėms po pirmojo aštrumo, bet trumpalaikio skausmo apatinėje pilvo dalyje, kuris vėliau tapo nuobodu ir nuolatiniu skausmu. Aš iš pradžių ignoravau – tai tikriausiai nieko nebuvo. Gal tai dujų ar stresas. Gal mano gimdymo kontrolė yra keista. Tačiau, kaip praėjo dienos, aš pradėjau nerimauti, kad galbūt buvo kažkas labai blogai.

Mano gydytojas pasiūlė transvaginalinę ultragarso priemonę iš daugybės atsargumo priemonių. Ir nors aš ir vėl išskyriau blogiausio scenarijaus galvą, niekada negalvojau, kad bandymų rezultatai iš tikrųjų būtų nenormalūs. “Taigi, viskas gerai, gerai atrodo, o jie matė kažką dėl ultragarso rezultatų, vadinamų adenomioze,” paaiškino mano gydytojas. Ji aiškiai vis dar skaito ir apdoroja rezultatus realiuoju laiku, taigi pernelyg dramatišku pristatymu. Ar tai blogai? Aš paklausiau, tuo pačiu metu bandydamas išsiaiškinti, kaip rašyti adenomyozę, kad galėčiau “Google” tai padaryti. Aš niekada negirdėjau apie adenomyozę. Bet tai atrodė ne taip gerai.

vaizdas

.

Mano gydytojas bandė atsisakyti savo baimių, paaiškindamas, kad tai yra tik neįprastas gimdos sienelės sustorėjimas ar grūdinimas, kurį sukelia liaukinio audinio stumimas į raumenį. Tai ne vėžys, jis nesiruošia vėžiui, ir mes galbūt niekada apie tai neturėjome, jeigu aš atsisakiau ultragarsu. Vienintelis žinomas gydymas? Hysterektomija. Ji patikino, kad manęs net tuo nesirūpink, bet tai neturėtų skaudžios, jei turėsiu pokalbį su mano ginekologu. Taigi aš pašaukiau savo “OBGYN” biurą, ir ji buvo tokia painiava, kaip ir apie diagnozę. “Tu taip per daug jauni”, – pasakojo ji. Ji taip pat patarė pašalinti bet kokius rūpesčius. Ji sakė, kad nėštumas ir vaisingumas gali būti problema, nes sunki gimda negali augti kūdikiui iki termino, o persileidimai greičiausiai bus mano ateityje, tačiau galėčiau jaudintis dėl to, kai vėliau buvau pasirengęs pradėti šeimą , pridūrė ji. (Nors kiti gydytojai, su kuriais aš kalbėjau, vėliau pabrėžė, kad tai yra hipotezė, o ne įrodyta teorija.) “Tiesiog pasilikyk prie gimstamumo kontrolės dabar, o mes tai aptarsime per kelerius metus”, – sakė ji iš tikrųjų. Jos ramus elgesys iš tikrųjų neatspindėjo žinios, kurias ji ką tik nulėmė.

Kuo daugiau skaityčiau apie adenomiozę, tuo labiau akivaizdu, kad tai buvo ne tik šio patvaraus, nuobodulio skausmo priežastis, bet ir mano menstruacinių kančių metai (sunkūs periodai, krešuliai, skausmingi spazmai). Po to, kai buvo išvalyti visi interneto kampai, ieškantys atsakymų ir kalbėdami su keliais ekspertais, paaiškėjo dar keletas dalykų: aš nesu įsitikinęs, kad medicinos bendrija netgi žino, kokiu mastu ši sąlyga veikia visų amžiaus grupių moteris. Kaip ir daugelis moterų sveikatos problemų, ne tik suplakta adenomyozė, bet ir neteisingai suprantama. “Mes esame per tam tikrą laiką, kai pripažįstame, kad galbūt tai dažniau nei mes manėme”, – sako dr. Cynthia Austin, Ohio klivedimų klinikos akušeris-ginekologas. “Mes vis dar esame toje srityje, kurioje viskas vyksta dėl diagnozės, to, ką ji sukelia, ir ką turėtumėte elgtis, kad ją gydytų”.

“Nėštumas ir vaisingumas gali būti problema …. kadangi sunki gimda negali augti kūdikiui iki termino”.

Vaizdo įvedimo įtaisai, pvz., MRI ir ultragarsiniai aparatai, gali parodyti jo buvimą, tačiau vienintelis tikrasis diagnozavimo kelias yra visiškai pašalintas iš gimdos, todėl moterims iki 40 metų jis gali būti nepakankamai įvertintas (tyrimai nustatė 80 procentas atvejų yra diagnozuotas moterims nuo 40 iki 50 metų amžiaus). “Adenomiozė yra panaši į endometriozę: daug moterų yra, tačiau daugelis jų neturi simptomų”, – teigia daktarė Lisa Dabney, akušerijos, ginekologijos ir reprodukcinės medicinos mokslų daktarė Sinajaus kalne Niujorke . Skirtumas tarp minėtos endometriozės ir adenomiozės yra tai, kad pastaroji atsiranda pačioje gimdos gleivinėje, dėl to neįmanoma gydyti operacija. “Kieta dalis yra tai, kad jūs negalite nieko padaryti – negalėsite ją ištaisyti”, – sakė dr. Dabne. “Jūs galite gydyti sunkius periodus, bet jūs negalite atsikratyti adenomyozės be histerektomijos. Štai kodėl mes to neieškome [kaip gydytojai], nes mes negalime nieko apie tai padaryti “.

Kalbėkitės apie silpną perspektyvą. Kartais gydytojai net nepasakoja apie tai pacientui, nes tai laikoma kliniškai nereikšminga. “Žmonės dažnai mano, kad su šiuolaikine medicina, viskas gali būti ištaisyta. Ne, daugelis dalykų negali būti ištaisyti, bet mes galime daug nuveikti, kad sumažintų žmonių simptomus “, – paaiškino dr. Dabne. “Aš tikrai norėčiau pabrėžti, kad nors tai nėra gydoma (su vakarietiška medicina), daugumoje moterų tai nesikiša į juos. Daugelis žmonių to nereikia keistis. “Aš nebuvo išprotėjęs, bet vienas dalykas, kurio negalėjau suprasti, yra tai, kodėl aš niekada net išgirdo būklės. Niekas aplink mane nežinojo, kas tai buvo, ir visi jie turėjo gimdos! Aš praleidau paaugliams kenčiančius per kankinančius laikotarpius, manydamas, kad tai yra normalus-par, nes būna moteris. Tačiau laikotarpiai neturėtų sukelti skausmingo skausmo?

vaizdas

.

“Jūs vaikščiojate, galvodamas, kad tai yra tas, kas yra, pavyzdžiui, laikotarpis, kai iš tikrųjų tai nėra”, – paaiškino Alisa Vitti, funkcinė mitybos specialistė, moterų hormonų ekspertė, “WomanCode”, ir “Flo Living Hormone Center” kūrėjas. “Kaip moterys, mes mokome, kad nieko neįmanoma padaryti. Tai turėtų būti čiulpti, o laikotarpiai yra baisūs, bet tai nėra tiksliai arba biologiškai tarsi. “Vitti, kuris teigia, kad blogas laikotarpis yra ženklas, kad mūsų hormonai yra visiškai nepakankami, yra tvirtai įsitikinęs, kad gydytojai turi sustabdyti gimdymą kontroliuoti kaip magišką išgydymą viskam, kas vyksta menstruacijose ir gimdoje, ypač moterims, jaunoms kaip 13 ir 14 metų. Išskyrus simptomus su dirbtiniais hormonais, mes niekada iš tikrųjų nepasiekiame problemos šaknies.

Beveik įtikindamas Vitti’ą mano gydytojas beveik iš karto primygtinai reikalavo, kad aš ir toliau atsigręčiau nuo savo levonorgestrelio vartojamų kontraceptinių tablečių (“Quasense” – bendrąsias “Seasonale” formas) tol, kol nenoriu vaikų. “Gimdymo kontrolė yra geras būdas kontroliuoti endometriozę ir teoriškai kontroliuoti adenomiozę”, – sakė Austinas, paaiškindamas, kad tabletes slopina natūralius hormonų kiekius savo kūne, pakeliant ją išmatuotos sintetinių hormonų dozės, o tai reiškia, kad sąlygos teoriškai laimėjo Nepamirškite augti ar užsidegti – pamėgo Vitti simptomai. Tiek Austinas, tiek Dabne taip pat rekomenduoja “Mirena IUD” dar vieną galimybę palikti simptomus patikrinti. Gimdymo kontrolės tabletėse esantys hormonai turi eiti per skrandį ir kepenis, kol jie pasiekia jūsų gimdą; IUD duoda didelę dozę tiesiai į augimo šaltinį, todėl jie gali būti veiksmingesni sustabdyti nenormalų augimą, kartu mažinant simptomus. Tačiau dar niekas nežino, nes tiesiog nėra pakankamai tyrimų, kad šios teorijos būtų atvirkštinės.

“Kaip ir daugelis moterų sveikatos problemų, ne tik suplakta adenomyozė, bet taip pat neteisingai suprantama”.

Kitas vaisingumą tausojantis gydymo būdas adenomyozei vadinamas Lysteda. Tai traneksamo rūgšties forma, kuri pirmą kartą buvo naudojama prieš metus kaip kraujo krešėjimo priemonė kareivius mūšio lauke. Šiuo metu vaistas JAV yra skiriamas moterims su sunkiais laikotarpiais, tačiau jo negalima vartoti su hormonais atpalaiduojančia gimstamumo kontrole, nes dėl to kyla grėsmė kraujo krešuliams. “Tai nehormoninis, tai veikia tik kraujo krešėjimo gebėjimus, o jūs tik jį paimkite, kai kraujuojate. Kuris yra gražus bruožas – kiekvieną dieną neturite kažką daryti “, – pažymėjo Dabney.

Praėjus beveik trejiems metams nuo mano netikėtos diagnozės, aš ir toliau nejaukiu simptomų, susijusių su gimstamumo kontrole, kaip ir mano gydytojas užsisakė, ir kaip aš turėjau per pastaruosius devynerius metus. Gimstamumo kontrolė man suteikė mažiau laiko visais tikslais: aš kraujuoja maždaug vieną dieną kas tris mėnesius, be PMS sukelto emocinių gedimų. Aš buvau mergina, kurią tu visada galėjote suskaičiuoti, kad tamponas būtų tuščias; dabar mano rečiausiai blogai reikia rečiau nei lengvo svorio. Tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, kad, kai buvau ant piliulės, atsirado adenomiozės paburkimas, nors ir pernelyg intensyvaus streso metu. Aš niekada nemačiau gimstamumo kontrolės kaip ilgalaikio sprendimo. Galiausiai turėsiu eiti iš jo, o tada ką? Ar skausmingi, nepatogūs laikotarpiai išstumia savo kruviną galvą antrą aš? Tikėtina. Medikų bendruomenė man pasakė, kad adenomiozė yra kažkas, dėl kurios aš greičiausiai gyvensiu simptomiškai ar ne amžinai, arba kol aš nebandu pasirinkti histerektomijos. Žinoma, yra geresnis būdas.

vaizdas

.

Pasak Vitti, imuninė sistema, kaip ir maistinės medžiagos, vartojamos maiste moterys, vartoja daugumą reprodukcinių problemų, ir faktas, kad gydytojai gydytojams visiškai pašalina herterektomiją, kuri yra vienintelė alternatyva, skirta moterims endo, ando ir PCOS. Vitti pacientams nustato specialią dietą, kuri savo ruožtu palaiko endokrininę sistemą (liaukų, kurie reguliuoja jūsų hormonus), veikimą tokia tvarka ir tvarka, kokia ji turi būti. “Spręsdama imuninę sistemą ir hormonų sistemą [per dietą], iš tikrųjų jūs galite būti be simptomų”, – paaiškina ji. Maistinės medžiagos, kurias vartojame, paveikia kiekvieną iš mūsų sudėtingais procesais, kuriuos sunku suprasti (ar žinojote, kad tam tikros daržovės, pavyzdžiui, kalytės ir briselės daigai, gali padėti mūsų organizmams susilpninti estrogeną?). Kai tik gilinsitės į moters biologiją, tampa aiškus “planas”, kaip mes turėtume valgyti, sako Vitti, ir visa tai priklauso nuo to, kur mes esame 28 dienų cikle. Pirmas dalykas, apie kurį ji man pasakė telefonu? Išmeskite kavą dabar. “Moterys, turinčios menstruacijų sutrikimų, neturėtų liesti kofeino. Tai taip trukdo. Mokslas yra didžiulis – kofeinas padidina cistos ir uždegimą, kurį matome kiaušidėse, gimdoje ir krūties audiniuose. Ypač jei turite kažkieno diagnozę, susijusią su cistomis ar navikais, tai yra 100% neapsisprendžiama. Turite atsikratyti jos “, – sako ji.

Vitti mano, kad endometriozė, adenomiozė, PCOS ir daugybė kitų sąlygų gali būti diegiamos į remisiją, valgant ypatingus sveikuosius maisto produktus, o taip pat iškirsti maisto produktus, kurie sukelia hormonų disbalansą. Tai reiškia, kad nėra glitimo, pieno, kavos ar picos, ir jūs galite visi pamiršti apie alkoholį. Turėtų būti uždrausta bet kokia medžiaga, sukelianti uždegiminį atsaką, varžtai su kortizolio gamyba, išmesti cukraus kiekį kraujyje ar pumpuoti savo kūno, kuriame yra dirbtinis natūralus estrogenas (t. Y. Gimstamumo kontrolė). Ji teigia, kad su hormonais susijusios sąlygos kūnas yra nesubalansuotas, ir tik tuomet jūs išvysite, kaip panašu būti moteris, visiškai kontroliuojanti savo kūną ir ciklą.

“Turėtų būti uždrausta bet kokia medžiaga, sukelianti uždegiminį atsaką, sraigtai su kortizolio gamyba, išmesti cukraus kiekį kraujyje ar pumpuoti savo kūną, kuriame yra dirbtinis estrogenas (t. Y. Gimstamumo kontrolė)”.

Aš padariau kūdikio žingsnius priimdamas Vitti moterims skirtą mitybą, bet mano didžiausias kliūtis tebėra “The Pill”. Vitti planas negali daug daryti man, kol aš vis dar to, nes tai sintetiškai reguliuoja mano hormonus. Aš mačiau daugiau augalinių maisto produktų nei kada nors anksčiau, o aš atsikratojau mėsos ir pieno, norėdamas sunaikinti papildomų hormonų kiekį, kurį vartojau (išskyrus atvejus, kai jie yra be hormonų, ekologiški ir žoliniai -fed pasirinkimai). Bet aš negaliu pareikalauti, kad gimdymo kontrolė būtų nutraukta tik iš dalies, nes bijoti nėštumo. Nors Vitti pastebi, kad subalansuotas hormoninis kūnas turėtų reikšti, kad mano periodas vyktų taip reguliariai, kad galėčiau jį tikėtis per valandą, o kontracepcija ir ovuliacija, kai jūsų kūnas veikia su Šveicarijos tikslumu, todėl tampa daug lengviau naršyti.

Aš taip pat negaliu atsisakyti tabletes iš dalies mano akliojo tikėjimo dėl Vakarų medicinos. Tai reiškia, kad reikia nutraukti kelių gydytojų patarimus, kurie prisiekia, kad yra geriausias dalykas, leidžiantis kontroliuoti adenomyozę. Tai yra tai, ką Vitti tikisi pamatyti pokyčius savo gyvenime: gydytojai iš tikrųjų diskutuoja, kaip veiksminga mityba gali būti nustatant hormoninį disbalansą, o ne išleisti tabletes kaip paprastą greito paruošimo receptą moterims. Neseniai Vitti net parašė atvirą laišką Lenai Dunhamui, kuris kenčia nuo endometriozės ir mano, kad tabletes yra jos vienintelis atsakymas į gyvenimą be skausmo. “Tai ypač neramina man, nes aš žinoti kad jūs galite padaryti kažką apie endometriozę, skausmą ir viską, kas ateina kartu su šia sveikatos problema “, Vitti parašė Dunhamui praėjusiais metais.

Kai aš važiuoju savo vaisingais metais, aš negaliu padėti nerimauti dėl mano sumažėjusių vaisingumo galimybių. Į ką man įtikinti? Mano gydytojų komanda ar Vitti patinka? Nors aš pasiliko daugiau klausimų apie adenomyozę nei atsakymai, aš esu dėkingas, kad ši sąlyga buvo atkreipta į mano dėmesį ir nepašalinta kaip ultragarsinis spindulys. Tai patvirtina visas tas dienas, savaites ir metus, kai kenčia nuo skausmo ir mano, kad tai tik dalis moters gimimo. Jei ši diagnozė man ką nors išmokė, tai, kad ginkluoti save giliau suprasti savo biologiją, yra pats pirmasis žingsnis padedant sau.

Loading...