Kodėl tu turėtum savo smegenis paversti švariu pavasariu?

Mergaitė sleeping at desk

Reganas Cameronas

Kadangi sezonų pasikeitimas artėja arčiau, dabar yra puikus metų laikas apsvarstyti spyruoklinį švarumą. Tikėtina, kad gausite pasitenkinimo tuo, kad pasakojate apie savo gyvenimą – ar jis bus sijojęs per savo drabužių spintelę, išmesdamas senus laikraščius ir žurnalus, ar tiesiog turėdamas bendrą namą.

Bet ar kada nors paminėjote savo smegenis pavasarį??

Supaprastinimas yra vienas iš psichinės aiškumo pagrindų. Atsikratyti nereikalingų ar nereikalingų dalykų savo gyvenime gali padėti išsaugoti vertingą pažinimo šaltinį mintims ir sprendimams, kurie tikrai svarbūs. Tai sukuria tinkamas smegenų sąlygas kūrybiniam mąstymui ir problemų sprendimui.

Yra keletas būdų, kuriuos galite praktiškai įgyvendinti, kad padėtų jums pasiekti paprastesnį gyvenimo būdą ir, kartu su juo, aiškesnį protą, kuris galėtų sumažinti kasdienio triukšmo ir triukšmo.

Prisiminimai

Jūs tikriausiai susipažinę su dėmesio – praktika sutelkti visą dėmesį į esamą akimirką, kuri jau seniai buvo susijusi su atsipalaidavimu ir įtampų šalinimu. Supaprastindami tai, ko prašote savo minties susikaupti ir sutelkti dėmesį tik į savo kvėpavimą, kūną ir mintis, kai jie įeina ir išeina iš savo proto, galite sumažinti kortizolio koncentraciją kraujyje ir atitinkamus streso jausmus.

Kai praktikuoji dėmesingumą, jūsų smegenys pereina į gama bangų būklę atsipalaidavusiam budrumui. Reguliari jogos ar meditacijos praktika tris kartus per savaitę sukelia žemesnį streso hormono kortizolio lygį, lyginant su kitomis tos pačios amžiaus moterimis. Reguliarus aštuonių savaičių sąmoningumas padidina girifikaciją – daugiau raukšlių susidarymą – prefrontaliniame žievėje, smegenų dalyje, susijusiose su aukštesnėmis vykdomosiomis funkcijomis. Šie papildomi sulenkimai padės smegenims pagerinti jo veikimą atliekant šias funkcijas, o tai turės įtakos jūsų sugebėjimui lanksčiai mąstyti ir priimti tinkamus sprendimus..

Pasirinkimo mažinimas

Norint pasiekti pirmojo rytinio proto aiškumo, vengti pernelyg didelio jūsų riboto kognityvinio šaltinio panaudojimo, pradedant daugybę žemo lygio sprendimų. Pakilkite kiekvieną dieną tuo pačiu laiku, valgykite tą patį pusryčių metu, paimkite tą patį važiavimą ir ribokite savo darbo spintą su keliais kabliais. Visa tai padės išvengti “sprendimo nuovargio”, kuris sumažina jūsų valią.

Tas pats principas taikomas tada, kai bandote pakeisti įprotį ar išmokti ką nors naujo. Venkite pernelyg vykdyti ir siekti pakeisti vieną paprastą dalyką vienu metu. Sutelkiant dėmesį į vieną užduotį, galėsite sutelkti savo smegenų išteklius ir sustiprinti nervinį kelią, reikalingą naujam elgesiui išmokti.

Vizualizacija

Kiekvieną dieną mes bombarduojami informacija, kuri konkuruoja dėl mūsų dėmesio ir mums sunku matyti medį medžiams.

Turint pernelyg daug mąstymo, verčia mus įtvirtinti, ir tokioje situacijoje smegenys dažnai kreipiasi į išgyvenimo būdą. Ši instinktyvi reakcija, kurią sukelia kortizolio kiekio padidėjimas, sukels kraują nuo prefrontinio žievės, kuris yra atsakingas už mūsų emocijų reguliavimą, kūrybišką mąstymą ir veiksmingą bendravimą.

Jei turite tam tikrą tikslą, kurį norite pasiekti, supaprastinkite dalykus, sukurdami vizualinę lentą su vizualinėmis instrukcijomis, atspindinčiomis tą konkretų siekį. Moksliniai tyrimai parodė, kad jūsų vaizduotės turėjimas ilgesnio laikotarpio poveikis jūsų elgesio pokyčiams, nes nuotraukos pasireiškia skirtingais nervų keliais, negu tie, kurie susiję su kalbos ir sąmoningų samprotavimų.

Norėdami gauti daugiau informacijos iš Tara, apsilankykite www.taraswart.com.

Loading...